Avin - Projektowanie stron internetowych, fotografia produktowa, fotografia z drona, wirtualne spacery

Dlaczego strony responsywne to konieczność?

18-05-2020

O tym co to jest strona responsywna, jakie są jej zalety i dlaczego trzeba przejść na układ responsywny.

Dlaczego strony responsywne to konieczność?

Graficy i programiści tworząc stronę WWW starają się, aby była ona maksymalnie prosta w obsłudze zarówno przy użyciu myszki jaki i palca na małym ekranie tabletu lub smartphona. W tym celu przykładowo najmniejszy interaktywny obiekt nie może być zbyt mały inaczej po prostu ciężko będzie w niego trafić. Wielkość czcionek oraz układ elementów zmienia się w zależności jaka jest rozdzielczość danego ekranu oraz na jakiej przeglądarce jest wyświetlana twoja strona internetowa.

Faktem jest, że 2012 rok był pierwszym od 11 lat rokiem, w którym spadła sprzedaż komputerów PC na rzecz urządzeń mobilnych. Co za tym idzie coraz więcej osób korzysta z tych urządzeń do przeglądania stron internetowych.

Dochodzi do tego wszystkiego największy gracz zajmujący się podawaniem nam wyników wyszukiwania - Google. Już od dawna strony responsywne były na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania niż te nie dostosowane do urządzeń mobilnych. W marcu 2015 roku Google poszło o krok dalej stwierdzając, że jeśli dana strona nie jest dostosowana do urządzenia na którym ma być wyświetlona to po prostu będzie na dalekich pozycjach uniemożliwiających łatwe jej znalezienie.

Jakie jeszcze zalety posiada taka strona?

  • idziesz z duchem czasu – wykorzystaj szanse jaką Ci daje Google
  • ułatw życie swoim klientom – jeśli Twoja strona się szybko ładuje i nie ma problemu z czytaniem jej na urządzeniu mobilnym z pewnością klienci zostaną na niej dłużej,
  • zwiększ liczbę odwiedzin – biorąc pod uwagę powyższe informacje ruch na twojej stronie potencjalnie może wzrosnąć nawet o 41%,

Zamawiając u nas stronę internetową masz pewność, że będzie ona w pełni funkcjonalna na każdym urządzeniu!