Avin - Projektowanie stron internetowych, fotografia produktowa, fotografia z drona, wirtualne spacery

Wirtualne spacery jako forma prezentacji

17-10-2022

O wirtualnych spacerach jako formie prezentacji na przykładzie projektu EZD360

Wirtualna wycieczka jako forma prezentacji firmy

Wirtualny spacer to multimedialna prezentacja, złożona z odpowiedniej liczby zdjęć panoramicznych, którą możemy umieścić na stronie internetowej. W czasach, gdy większość osób poszukuje potrzebnych informacji w internecie, jest to idealny sposób na przyciągnięcie uwagi i zachęcenia do skorzystania z oferty.

Podczas wirtualnego spaceru użytkownik może sterować kierunkiem, w który chce spojrzeć. W przeciwieństwie do zwykłej fotografii, wirtualny spacer umożliwia obserwację otoczenia w zakresie 360 stopni w poziomie, a także 180 stopni w pionie. Celem wirtualnego spaceru jest stworzenie realistycznego wrażenia, że użytkownik znajduje się w danym miejscu. W ten sposób użytkownik może zwiedzać na przykład wnętrze budynków, a także „spacerować” po mieście.

Mnogość możliwości

Dodatkowo wirtualne spacery mogą być wzbogacone o:

  • Powiększające się zdjęcia wybranych punktów na panoramie (na przykład produkt)
  • Opisy wybranych punktów na panoramie (na przykład ciekawe miejsca)
  • Zagnieżdżone klipy video
  • Oraz wiele innych funkcjonalności

Wirtualny spacer w Google Street View

Wielką zaletą wirtualnych spacerów jest możliwość zamieszczenia ich na wizytówce google jako część map street view. Ta dodatkowa zaleta może mieć olbrzymie znaczenia w wynikach wyszukiwania.

EZD360

Aby zobrazować czym dokładnie jest wirtualny spacer zapraszamy do odwiedzenia naszego projektu EZD360. To nietypowa wirtualna wycieczka, która pokazuje miasto Zduńska Wola z lotu ptaka.

Wirtualny spacer nad miastem Zduńska Wola