Avin - Projektowanie stron www
AVIN - Usługi informatyczne, projektowanie stron

Media Społecznościowe

Czym są media społecznościowe?

Media społecznościowe (social media) – to określenie odnoszące się do ogólnie pojętych mediów internetowych i mobilnych technologii, które umożliwiają szybką komunikację, promocję produktów, usług i wymianę zdań z innymi ludźmi, na różnych płaszczyznach. Ich istotną zaletą jest komunikacja bez ograniczeń przestrzennych, geograficznych, ponad granicami państw, szybkość w rozprzestrzenianiu informacji.

Dlaczego warto zainwestować w media społecznościowe?

Tradycyjna reklama, podobnie jak tradycyjne media, w większości przypadków opiera się na jednostronnym przekazie informacji. Po przyswojeniu komunikatu reklamowego odbiorca pozostaje z określoną informacją, którą może wykorzystać lub nie. Media społecznościowe, poprzez możliwość udzielania informacji zwrotnych, pozwalają reagować na wyrażane przez użytkowników potrzeby i odpowiednie dostosowanie promowanej oferty.

Podsumowując, główne zalety prowadzenia działalności w mediach społecznościowych można sprowadzić do:
- Zwiększenia rozpoznawalności firmy, produktów oraz usług
- Zaciśnięcia więzi z klientami, odbiorcami poprzez tworzenie społeczności
- Media społecznościowe zapewniają szybki i stały kontakt z klientami
- Zwiększają sprzedaż

Jeśli nie wiesz jak zacząć funkcjonować w mediach społecznościowych, nie znasz zasad jakie panują  w branży elektronicznej to zgłoś się do nas, a pomożemy Ci zaistnieć w internecie nie tylko za sprawą dobrej strony internetowej.