Avin - Projektowanie stron www
AVIN - Usługi informatyczne, projektowanie stron

Materiały reklamowe

Czym są materiały reklamowe?

Firma, chcąc zareklamować siebie i  swoją ofertę, potrzebuje do tego celu materiałów promocyjnych. Można wyróżnić różne rodzaje takich materiałów - od tradycyjnych katalogów i ulotek, po niestandardowe gadżety. Najczęściej wykorzystywane z nich to:
- ulotki foldery i katalogi
- segregatory i teczki
- gadżety firmowe
- stojaki reklamowe
- plakaty biuletyny
- płyty CD i DVD z ofertą firmy itp

Cechy dobrego materiału reklamowego.

O skuteczności danego gadżetu reklamowego decyduje szereg czynników, spośród których najważniejszymi są: użyteczność i trwałość przedmiotu, jego atrakcyjny wygląd oraz forma nadruku reklamowego.

Użyteczność, czyli możliwość praktycznego wykorzystania przedmiotu jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu reklama umieszczona na przedmiocie oddziałuje na odbiorcę przez długi czas, a przez to możliwa jest do spełnienia podstawowa funkcja gadżetu reklamowego, czyli utrwalenie marki w świadomości odbiorcy. Przykładem gadżetu o wysokiej użyteczności może być kubek z nadrukiem lub koszulka reklamowa. Funkcje tę w oczywisty sposób wzmacnia trwałość przedmiotu. Jeśli dodatkowo upominek reklamowy jest atrakcyjny wizualnie, jego właściciel czuje satysfakcję z takiego podarunku i częściej po niego sięga. Pod kątem reklamowym istotna rolę odgrywa sama reklama umieszczona na przedmiocie. By była ona skuteczna, powinna być przede wszystkim czytelna, rozpoznawalna, estetyczna i dobrze widoczna. Ważne jest więc odpowiednie dopasowanie formy reklamy do danego gadżetu oraz jakość jej wykonania.

Jeśli zależy Ci na dobrze wykonanych materiałach reklamowych i promocyjnych skontaktuj się z nami!